Facebook
A A A

Läänlased Piiroja rahvasprindil

Läänlased võistlesid Piiroja rahvasprindil, oli õnne ja draamat.

Laupäeval toimus siis järjekordne rahvasprindi etapp ja seekord Piiroja rallikrossirajal. Kohale tuli 57 võistlejat ja nende hulgas 7 läänlast. Kuna hooaeg hakkab lõppema siis on lõppseisud läinud nii mõneski klassis pingeliseks ja on veel kohtade osas lahtiseid otsi. Alustame noortest,siis J-18 klassis oli stardijoonel ka meie Virgo Šuman kes pidi tunnistama tehnilisel rajal esiveoliste autode paremust ja jäeti konkurentide poolt küll viimaseks 6.ndaks aga oli rahul ja peale võistlust tegi natukene ka trenni veel rajal. 2WD-v klassis on ka veel esikolmik lahtine ja siin tuli starti meie Rutmar Raidma kindlasti kõige kõrgemate mõtetega,kuna Saaremaa võistlus oli auto tehnilise rikke pärast luhtunud aga esimese vooru sõiduviga röövis seekordse poodiumi ning tubli 4 koht,olgu öeldud et korraldajal oli esmakordeslt kasutusel omapärane viis rajal eksinute karistamiseks (takistusteks olid rehvid ja vett täis tünnid,kui ajasid rehvi torni pikali siis iga rehvi eest mis seal oli said karistada 10 sek.,mis on muidugi ajuvaba süsteem). Veel oli stardis Karel Šuman ,kes tuli tublile 8 kohale,kuigi jäi nii mõndagi kripeldama. 2WD-s klassis tulid starti Valmar Gilden ja Marko Kukuškin,kellel oli paljugi mängus aga sellel korral võttis 2 koha Valmar Gilden,kes on sellel rajal rohkem võistelnud ja Kuku päev möödus üle tünnide ja eksimuste. Markol tuli sisse sõiduviga teises voorus,mis maksis kindla esikoha. 4WD klassis oli stardis oma Subaruga millel on harjumatu parempoolne rool Kaido Saul ja paraku jäeti ta seekord oma klassis viimaseks 8-ndaks. SU klass kus on ka hooaja lõpp läinud pingeliseks olid kaarte segamas kohalikud mehed kes ka võitsid,peale kahte vooru oli põhi rivaalide vahel veel kõik lahtine,kui esikoht oli juba selge siis 2 ja 3 kohale oli võimalus Martin Jaanusel,Urmas Roosil,selle aasta sarjade võitjal Aivo Täpsil ning ka aegajalt startival Kristjan Priilinnil. Esimesena tegi suure eksimuse ja sõitis rajapiirdesse Aivo Täpsi kaotades aega ja lisaks ka veel karistus,siis eksis kiires kurvis Martin Jaanus ja kaotas pehme kruusa sees aega,siis tegi rahvale piruetiga šõud Urmas Roos ja ainukesese puhta sõidu tegi Kristjan Priilinn,kes võttis 2 koha. Nüüd jäi oodata tulemusi,et kes eksinutest kaotas aega kõige vähem ja õnnesärgis oli sellel korral meie mees Martin Jaanus,kes kindlustas sellega natukene oma hooaja 2 koha võimalusi SU klassis.
Kuna hooaeg on lõpu korral siis on peaaegu iga nädal võistlus ja juba 5 augustil oleme Lihula kandis sprindil ja nädal hiljem 12 august juba Tapa rahvarallil,nii et tulge meile kaasa elama.