Facebook
A A A

Läänemaa rahvasprint

Läänlased edukad Läänemaa rahvasprindil.

Laupäeval toimus Lihula külje all järjekordne sprindietapp autodele. Võistlus oli rahvusvaheline nagu viimastel aegadel ikka, kohal olid Soomlased ja Lätlased. Ilm oli vihmane ja niimodi kulges võistlus ekstreemsetes oludes, registreerunud oli 67 võistlejat kellest Läänlasi 16. Alustame kõige noorematest J-16 klassis olid stardis Marcus-Indrek Simmer kes oli kokkuvõttes 7, saades teises voorus isegi 3 koha aga kolmandas voorus tuli eemaldamine ja seega ka läks poodiumi võimalus. Teine noor oli Cärolyn Soidla, kes just päev varem oli omale saanud uue võistlusauto, mis peaks olema konkurentsivõimelisem, sellel võistlusel ta veel kohanes ja näitas ka voorudes häid aegu aga pidi veel leppima 9 kohaga. J-18 klassis esindas Läänlasi Virgo Šuman ja näitas terve päeva tublisid aegasid,võites isegi teise vooru ning tulemuseks igati tubli 3 koht. 2WD-V klassis oli meid esindamas Rutmar Raidma ja kuna mängus oli palju siis olid ootused suured aga ei sujunud kuidagi see sõit ja tuli leppida 6 kohaga, seoses millega ka kukkus välja EAL-i karikasarja esikolmikust. 2WD-S klassis olid stardis Marko Kukuskin ja Valmar Gilden, sellel võistlusel ei jätnud Kuku midagi saatuse hooleks ja kahe vooruga kindlustas esikoha,sellega seoses ka paljudes sarjades esikohal,Valmar saavutas 5 koha. SU klassis olid lootused Martin Jaanusel aga kuidagi ei saanud sõitu klappima ja seekord 4 koht. 4WD klassis oli meie esindaja Kaido Saul aga kuna lõhkus velje esimeses voorus ja uut polnud siis jäi tema sõit pooleli. 2WD-sport klassis olid stardis Kalle Kruusma ja Andres Kruusma ning vastavalt nii nad ka lõpetasid Kalle 1 ja Andres 2. Veteranide klassis olid jälle vastamisi vanad rivaalid ning siin sai määravaks puhtalt läbitud voorud, mille tulemusena võitis Hillar Kruusma, Toomas Lemberg oli teine ja Väino Tõkke kolmas. Sprintidest on jäänud veel sõita Vasalemma sprint 28 oktoobril,mis kuulub Lääne regiooni MV ja Helmet Palmi mälestusvõistluste sarja. Vahepeal toimub rida rahvarallisid ja oktoobris tõmmatakse sarja tulemused kokku.